Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou oblíbené a nejčastěji používané řešení stínění kanceláří a veřejných prostor. Podobně jako u rolet je důležitý výběr lamelové tkaniny. V kancelářích s monitory PC dochází při nedostatečném odstínění k reflexi na obrazovce.Tu odstraní speciální black-outové a OFFICE látky. Jinak je možné vybírat z velmi široké škály materiálů a barev lamel, včetně plastových, hliníkových či dřevěných materiálů a tkanin. Také u vertikálních žaluzií je možné vyrobit atyp.tvary jako vertikální a horizontální oblouk, trojúhelníky a šikminy. Ovládání je nejčastěji ruční ato řetízkem a šňůrou nebo jenom řetízkem. Možné je i zde ovládání elektrické včetně dálkového. Uchycení profilu je na strop nebo stěnu, popř. pomocí specialních Al profilů zabudovat do sádrokarton.stropu.

Lamely vertikálních žaluzií mohou být v šířkách 63, 89, 127, 250 mm.

Anglická panelová žaluzie

Verze s lamelou 250 mm je bez spodního spojovacího řetízku. Je to pak tzv. Anglická panelová žaluzie, která svým mimořádným designem, ve spojení s ušlechtilými materiály, přináší do interiéru novou definici komfortu a estetiky.

Maronette

Nedávnou novinkou je spojení vertikální žaluzie a záclony v tzv. záclonožaluzii Maronette. Plastové lamely zde plní funkci regulace průchodu slunečního záření a světla. Barevně se přizpůsobují barvě záclonoviny, která zde plní funkci dekorativní a estetickou. Dá se označit za multifunkční,originální ,variabilní a krásný výrobek a s trochou nadsázky lze konstatovat, že místnost jím vybavená již nepotřebuje nic dalšího.

Úkázkové fotografie