Univerzální systém

Univerzální systém Decomatic

Je maximálně variabilní druh interiérového zastínění. Jeho vzhled připomíná vzdušný, nadýchaný baldachýn a zároveň se vyznačuje skvělou funkčností a dokonalostí. Univerzální (Vario) system je ideálním řešením peo stínšní zimních zahrad, pergol,světlíků šikmých prosklených ploch, velkých střešních oken a prosklených stropů.

Univerzální systém

se skládá z nosné konstrukce, stínící tkaniny a ovládání.Nosným prvkem jsou vodicí hliníkové lišty, které je možné ohýbat ve vertikálním i horizontálním směru. Ličty jsou propojeny hřídelí.Uvnitř vodicích lišt obíhá tačný řetízek,který unáší přední profil a tím napíná látku.Tkanina se při shrnování skládá do pravidelných záhybů a je podpírána duralovými tyčkami. Uvětších rozměrů podpůrnými lanky, takže si uchovává elegantní pravidelný tvar.

Maximální délka systému může být až 14 m, šířka do 7m. Celková maximální plocha téměř 100m2.

Komponenty nosné konstrukce jsou z hliníku (drobné komponenty z tvrzeného plastu) v bílé barvě. Na přání je možné je lakovat do barev RAL . Nejvhodnější tkaniny jsou Trevíra CS (nehořlavý polyester) a Screen (100% skelné vlákno). Oba materiály se vyznačují přiměřeným prostupem světla a zároveň účinným odrazem slunečního tepelného záření.

Menší systémy lze ovládat manuálně řetízkem nebo klikou. Větší systémy nebo systémy umístěné v v šikmé či svislé poloze je určena ovládací klika, která díky převodovce zaručuje snadný a hladký chod. Nejpohodlnější variantou je opět pohon elektromotorem , ovládaným buď klasickým spínačem nebo dálkovým radiovým ovladačem.Možné je i napojení na automatiky a sluneční čidla.

Úkázkové fotografie