Výsuvné ramenové markýzy

Markýzy chceteli zastínit terasu, balkon, lodžii pak ideálním řešením bude výsuvná ramenová markýza. Dokonale ochrání před letním sluncem, zajistí posezení v příjemném stínu a ochrání před mírným deštěm a přeháňkou. Markýzy pak i dotváří archytektonický vzhled objektu a je jeho nedílnou součástí.

Markýzy – provedení

Markýzy bez krytu balu – Bal látky markýzy ve staženém stavu není v kryt před nepřízní počasí. Zpravidla je možné doplnit o stříšku.

Markýzy polokazetové – Bal navinuté látky markýzy je ukryt zpravidla v hliníkovém tubusu (krytu)

Markýzy kazetové – Po stažení je bal látky a ramena markýzy v elegantním kompaktním krytu. Zpravidla u těchto markýz není přední volán.

Konstrukce markýz je nejčastěji bílá. Další barvou , dnes už většinou bez příplatku je hnědá a stříbrná (nebo šedá). Některá druhy markýz mohou mít barvu konstrukce i v jiných barvách. Dle přání může být u většiny markýz konstrukce lakována do jakékoliv barvy RAL (příplatek a delší dodací lhůta).Látky markýz jsou ve velmi široké škále barev a vzorů. ERHARDT, SATTLER, DICKSON

Markýzy některých typů lze doplnit o přední výsuvný volán a o mechanismus na okamžité nastavení sklonu markýzy.

Ovládání markýzy:

  • manuální , klikou s možností zvolit si stranu ovládání.
  • el.motorem a spínačem na zdi v interiéru nebo exteriéru
  • el.motorem s dálkovám ovládáním

El.ovládání může být doplněno o autommatické stažení a vytažení dle větrného, slunečního, otřesového a dešťového čidla.

Montáž markýz je volitelná na stěnu,strop a krokve. Přitom montáž na stěnu je možná i při zateplení polystyrenem nebo vatou, pomocí hliníkových podložek nebo specielních kotev pro zateplení FISCHER THERMAX

Markýzy dodáváme namíru, kdy si zákazník určí rozměr,barvu konstrukce,látku a způsob ovládání. Po konzultaci se zvolí způsob uchycení.

markýzy ERHARDT Německo 5 let zárukamarkýzy STOBAG Švýcarskomarkýzy Wo&Wo Rakousko 7 let zárukamarkýzy BOHEMIAFLEX ČR

Úkázkové fotografie